Jaką sofę wybrać do wnętrza w stylu skandynawskim?

Twój salon utrzymany jest w modnym stylu skandynawskim i nie wiesz, jaką sofę wybrać? Przy wyborze kanapy, która idealnie wpisze się w tego rodzaju przestrzeń, musisz zastosować się do kilku wytycznych, które determinują taką stylistykę. Aby zachować spójny wygląd salonu i sprawić, żeby wszystkie meble harmonijnie nawiązywały do siebie designem, przed wyborem nowej sofy, sprawdź, czym charakteryzuje się styl skandynawski!

Co to styl skandynawski?

Styl skandynawski wyróżnia prostota, funkcjonalność, minimalizm i stonowana kolorystyka nawiązująca do natury. Ten trend wnętrzarski narodził się w Skandynawii, w której z uwagi na dość ciemne, pozbawione słońca dni i występowanie tzw. nocy polarnych, pojawiła się potrzeba rozjaśniania pomieszczeń mieszkalnych. To właśnie dlatego trendy skandynawskie to jasne, przestronne pomieszczenia i najczęściej „gołe” okna — bez zasłon i firan. Sprytnym zabiegiem, który może urozmaicić wnętrze urządzone w stylu skandynawskim, jest postawienie na barwne dodatki, które uatrakcyjniają bazową podstawę w postaci jasnych ścian i podłóg.

Sofa w stylu skandynawskim – czym się charakteryzuje?

Jaką sofę wybrać do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim? Możliwości masz tak naprawdę wiele. Sofy utrzymane w takiej aranżacji powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Jeśli chodzi o kolorystykę, to możesz postawić albo na sofę w stonowanych, zbliżonych do barw ziemi kolorach — beżach, szarościach, écru lub postawić na plamę koloru i wybrać sofę w modnej czerwieni, granacie, butelkowej zieleni lub w kolorze musztardowym.

Kanapy w stylu skandynawskim powinny wyróżniać się modną stylistyką i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Naturalne drewno, solidne obicie i dobre wypełnienie — precyzja wykonania i dbałość o szczegół wykończenia również są cechą charakterystyczną stylu skandynawskiego.

Wiele z modeli kanap utrzymanych w stylu skandynawskim wyróżniają również miękkie poduszki umieszczone na oparciu sofy. Do kanapy możesz dopasować modny i funkcjonalny podnóżek i dla podniesienia jego walorów dekoracyjnych, przerzucić przez niego złożony, modny pled. To w bardzo skandynawskim stylu!

Jaką sofę wybrać?

Zastanawiasz się, jaką sofę wybrać? Na koniec możesz po prostu zaufać swojemu gustowi — pamiętaj, że to Ty, a nie trendy, zawsze decydujesz o tym, jak dokładnie ma wyglądać przestrzeń w Twoim domu. Zawsze możesz zdecydować się na sofy tapicerowane na wymiar, realizowane według własnego projektu. Decydując się na meble z naszej oferty, masz wpływ na niemal każdy detal wykończenia!

W naszym katalogu produktów znajdziesz wyjątkowe sofy. Oferujemy również możliwość zaprojektowania ich według własnego pomysłu. Jeśli chcesz kupić sofę w stylu skandynawskim, polecamy kolekcję Braga, Garda, bardziej nowoczesną Mercury i przede wszystkim linię Scandi — idealnie wpisująca się w skandynawskie trendy aranżacyjne.

Nasza fabryka mebli tapicerowanych oferuje wiele klasycznych i funkcjonalnych sof. Oferujemy wysokiej jakości łóżka tapicerowane na wymiar, ale również narożniki tapicerowane na wymiar dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Ostatnie wpisy