Czym kierować się podczas wyboru mebli tapicerowanych?

Od tego, jakie meble tapicerowane wybierzesz do swojego domu, będzie miał wpływ wygląd danego pomieszczenia i Twoja wygoda! Kupno mebli tapicerowanych nie należy do najłatwiejszych zadań. z uwagi na fakt, że są one zdecydowanie intensywniej eksploatowane od innych mebli, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych aspektów, jak np. trwałość i właściwości tapicerki. Jak wybrać meble tapicerowane? O tym dowiesz się z naszego tekstu!

Jakie meble tapicerowane wybrać?

Wybór mebli tapicerowanych — sof i kanap może być trudny. Zatem — na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli tapicerowanych? Jednym z ważniejszych aspektów pomocnych przy wyborze mebli tapicerowanych jest wstępna ocena:


  • materiałów, z jakich zostały wykonane,
  • właściwości obicia (np. wchłanianie wilgoci),
  • jakości wykonania,
  • formy mebla – designu,
  • wyboru kolorystycznego dostępnych obić,
  • sposobu wypełnienia.

Dopiero zestawienie tych wszystkich cech pomoże Ci w ocenie, czy meble tapicerowane sprostają Twoim wymaganiom. Niemniej istotne jest również pochodzenie mebli. Najlepiej jest zainwestować w meble od producenta.

Jakość wykonania

Czym kierować się podczas zakupu mebli tapicerowanych? Bardzo ważna jest jakość wykonania! Za funkcjonalnością i wygodą mebli stoi nie tylko modny design, ale przede wszystkim precyzja jego wykonania i wykorzystanie do jego produkcji najwyższej jakości materiałów. Wielomiesięczna gwarancja na wybrany przez Ciebie mebel tapicerowany może świadczyć o tym, że producent mebli tapicerowanych ma pewność do jakości wykonanych przez niego mebli, dlatego bierze pełną odpowiedzialność za ewentualne wady powstałe w wyniku normalnego ich użytkowania.


Rodzaj wypełnienia mebli tapicerowanych

NIe ma nic gorszego od zapadniętej, „wysiedzianej” sofy. Jest to niestety często spotykana wada wśród mebli tapicerowanych. Zakup mebli tapicerowanych powinien być przede wszystkim podyktowany wyborem wysokiej jakości wypełnienia, odpornego na intensywne użytkowania. Przed ewentualnym odkształceniom siedziska chronią sprężyny, oparcie może być wykonane z trwałej pianki, podobnie jak wypełnienie siedziska (może być wykonane np. z pianki wysokoelastycznej HR).


Materiały, z jakich wykonano meble tapicerowane

Naturalne surowce, jak np. certyfikowane drewno pochodzące z najlepszych plantacji i ekologiczne tkaniny to gwarancja trwałości i świetnego wyglądu mebli tapicerowanych niezależnie od czasu ich użytkowania. Warto zwrócić zatem uwagę na to, skąd pochodzą i z czego są wykonane poszczególne komponenty danego mebla.


Kolorystyka i faktura obicia

Niemniej ważna jest faktura obicia i kolorystyka mebli, jakie planujesz kupić. Jest to aspekt odpowiadający Twoim potrzebom aranżacyjnym. wybór wysokiej jakości obicia nie narzuca na szczęście określonej kolorystyki. Masz możliwość swobodnego wyboru z obszernej planety dostępnych obić.

Nie wiesz, jakie meble tapicerowane wybrać? W ofercie Beatris Collection znajdziesz propozycje najwyższej jakości. To meble tapicerowane, które łączą współczesny, nowoczesny design z tradycyjną, najwyższą jakością wykonania. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty i wybór sofy lub fotela na lata!

Ostatnie wpisy