Czy warto inwestować w spersonalizowane meble?

Jako ludzie lubimy i chcemy wybierać produkty i usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb. T-shirt z napisem wyrażającym poglądy, kubek z imieniem czy elastyczne warunki oferty auta na wynajem to standard. Personalizacja nie mogła więc ominąć branży meblowej. Czym są spersonalizowane meble, gdzie i dlaczego warto je wybierać

Co to znaczy, że mebel jest spersonalizowany? 

Spersonalizowane meble to meble dopasowane do potrzeb domowników. Dotyczy to różnych elementów: koloru, zastosowanego materiału, wielkości, stylu i innych cech. Przy wyborze spersonalizowanej sofy możesz wybrać np. bryłę bazową, tkaninę, układ modułów, nici, wzór nóżek, a nawet piankę do siedziska, którą uznasz za najwygodniejszą. Innymi słowy: meble spersonalizowane to meble, które zaspokajają Twoje oczekiwania – zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. 

Zalety personalizacji mebli 

Od tego, jakimi przedmiotami się otaczamy, zależy to jak się czujemy. Lubiane, spersonalizowane rzeczy, choćby były to tylko długopisy albo kalendarze biurowe, cieszą i wprowadzają w dobry nastrój. Spersonalizowane meble, które są dużo większe i przeznaczone do codziennego użytku, mogą wywołać jeszcze więcej pozytywnych odczuć.

Wyobraź sobie sytuację, kiedy po nieprzyjemnym dniu w pracy i kłótni z przyjaciółmi, wchodzisz zmęczony lub zmęczona do mieszkania. Twoja własna sofa, podoba Ci się już od wejścia – w końcu decyzja o kolorze i stylu nie była przypadkowa. Cieszysz się z estetyki, ale jeszcze bardziej z tego, że możesz na niej odpocząć. Ma idealny, wybrany przez Ciebie układ, dzięki któremu możesz np. położyć się, czytać książki i swobodnie odłożyć je obok ze względu na duże proporcje modułów. Poza tym ma idealny stopień miękkości, dzięki któremu Twój kręgosłup jest w komfortowej pozycji, a po drzemce nie wstaniesz z bólami karku lub pleców. Twoja sofa daje Ci poczucie bezpieczeństwa i uspokojenia. Jest nie tylko meblem, lecz także miejscem regeneracji, wyciszenia, spokoju i wspomnianego bezpieczeństwa. 

Zalety personalizacji mebli nie są jedynie związane z odczuciami, ale też z praktycznym użytkowaniem. Jeśli np. w domu mieszkają dzieci, możesz wybrać materiały plamoodporne. Jeśli domownikami są zwierzęta – zdecydować się na gładkie tapicerki, odporne na zaciąganie i drapanie, łatwe do wyczyszczenia. Dowolna konfiguracja modułów umożliwia Ci z kolei dopasowanie mebla do rozmiaru wnętrza, niezależnie od tego, czy masz przestronny salon, czy kompaktowy pokój gościnny. 

Mebel uszyty na miarę – odpowiedź na współczesne oczekiwania

Tak jak w przypadku ubrań, mebel uszyty na miarę, to mebel, który do Ciebie pasuje i który prawdopodobnie nie znudzi Ci się przez kolejne lata. W naszej firmie Beatris Collection zależy nam na tym, aby klienci mieli jak największy wybór i jak największą decyzyjność przy wyborze mebli tapicerowanych. Mają więc do wyboru m.in. ponad 50 brył bazowych sofy, setki faktur i kolorów tkanin (tekstylnych, skóry lub ekoskóry) i inne cechy mebli. Te możliwości powstały w odpowiedzi na to, czego oczekuje dzisiaj nowoczesny człowiek: wysokiej jakości codziennego życia.

Spersonalizowane meble do domu i mieszkania Beatris Collection

Jako producent mebli tapicerowanych zapewniamy indywidualne „zaprojektowanie” mebla nowoczesnego, starannie wykończonego, zgodnego z gustem i potrzebami domowników. Zapoznaj się z katalogami online lub odwiedź nasz stacjonarny showroom, aby zobaczyć na własne oczy propozycje tkanin, modułów i wzorów nóżek wymarzonej kanapy. Personalizacja mebli w Twoim domu pomoże Ci stworzyć azyl, o którym marzysz! Zapraszamy do kontaktu.

Ostatnie wpisy